بلاگ

معرفی انواع چای ساز

در راهنمای خرید چای ساز انواع چای سازها را معرفی کردیم. چای سازها در سه نوع در بازار موجود هستند: چای ساز بالا پایین (دم آور)، چای ساز استند دار و چای ساز بدون قوری

چای ساز بالا پایین محبوب تر و پرفروش تر از سایر انواع است. چون هم چای را به وسیله بخار آب کتری خوب دم می‌کند و هم جای کمتری اشغال می‌کند. البته خیلی‌ها ظاهر چای ساز استند دار را بیشتر می‌پسندند.

چای سازهای بدون قوری یکی از انواع جدید چای ساز هستند که به دلیل ظاهر زیبا و کارایی بالا و کیفیت خوب چای جای خود را به خوبی در بازار پیدا کرده اند. این مدل چای سازها کمتر در بازار ایران پیدا می‌شوند اما احتمالا به زودی رقیب پر قدرت دستگاه‌های چای ساز کنونی خواهند شد.

خرید چای ساز

قوری و کتری‌‌های دستگاه‌های چای ساز در جنس‌های مختلف در بازار موجود است که هر کدام مزایا و معایبی دارند. قوری پیرکس چای را بهتر دم خواهد کرد ولی چای در این قوری‌‌ها زودتر سیاه می‌شود علاوه بر این که احتمال شکستن آن‌‌ها بالا است.

کتری‌های استیل خطر داغ شدن و سوزاندن را به همراه دارند ولی آب در آن‌‌ها زودتر جوش می‌آید و خطر شکستگی هم ندارند. بسته به نوع نیاز و مکانی که چای ساز را می‌گذارید می‌توانید نوع قوری و کتری را انتخاب کنید.

پس از خرید هر دستگاهی اولین چیزی که همه ما به دنبال آن هستیم نحوه استفاده آن است. شاید چای ساز به نظر دستگاه پیچیده ‌ای نباشد اما استفاده صحیح از آن می‌‌تواند بسیار مهم باشد و حتی یک اشتباه در استفاده منجر به خراب شدن چای ساز شود.

پس بهتر است در راهنمای استفاده چای ساز هر آنچه که بعد از خرید نیاز دارید را مطالعه کنید و دیگر نگران چیزی نباشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *